E-kompetentne łódzkie - II edycja (Łódzkie)
Serdecznie informujemy, iż rozpoczęliśmy nabór zgłoszeń do udziału w projekcie "E-kompetentne łódzkie - II edycja"!
Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z regulaminem udziału w projekcie oraz do pobrania formularza rekrutacyjnego wraz z wymaganymi załącznikami.
O Projekcie
Projekt "E-kompetentne łódzkie ? II edycja.", nr RPLD.11.02.01-10-0059/18, skierowany jest do 240 osób (140K/100M) spełniających łącznie następujące kryteria:
- osoby w wieku 50 lat i więcej
- osoby osoby posiadające wykształcenie maksymalnie gimnazjalne (do ISCED 3 włącznie)
- osoby posiadające wykształcenie maksymalnie gimnazjalne (do ISCED 2 włącznie)
- osoby zamierzające uczestniczyć z własnej inicjatywy w szkoleniach i kursach w zakresie kształtowania kompetencji informatycznych
Preferowane będą osoby zamieszkujące tereny wiejskie woj. łódzkiego oraz osoby pozostające bez zatrudnienia.
Cel Projektu
Celem projektu jest nabycie kwalifikacji/kompetencji cyfrowych TIK w okresie 1.08.2019-31.12.2020 przez min. 90% spośród 240 (140K/100M) uczestników projektu - osób dorosłych w wieku 50 lat i więcej z wykształceniem co najwyżej ponadgimnazjalnym (do poz.ISCED3 włącznie).
Formy wsparcia przewidziane w Projekcie
Kurs komputerowy - zgodny z ramą kompetencji informatycznych i informacyjnych Digital Competence Framework - poziom podstawowy A lub średniozaawansowany B
Szkolenie obejmuje 120 godzin zajęć. Program szkolenia dostosowany będzie do indywidualnych potrzeb Uczestników Projektu oraz wymogów egzaminacyjno-certyfikacyjnych. Szkolenia będą odbywać się w od poniedziałku do soboty w grupach 12 osobowych.
Zakres merytoryczny kursu obejmować będzie 5 obszarów (21 kompetencji):
- Informacja-12h ( Przeglądanie, szukanie i filtrowanie informacji; Ocena informacji; Przechowywanie i wyszukiwanie informacji)
- Komunikacja-36h (Komunikacja z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i aplikacji; Dzielenie się informacjami i zasobami; Aktywność obywatelska online; Współpraca z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych; Netykieta; Zarządzanie tożsamością cyfrową)
- Tworzenie treści -24h (Tworzenie treści; Integracja i przetwarzanie treści; Przestrzeganie prawa autorskiego i licencji; Programowanie)
- Bezpieczeństwo -24h(Narzędzia służące ochronie; Ochrona danych osobowych; Ochrona środowiska; Ochrona zdrowia przed zagrożeniami wynikającymi z korzystania z TIK)
- Rozwiązywanie problemów-24h (Rozwiązywanie problemów technicznych, Rozpoznawanie potrzeb i narzędzi niezbędnych do rozwiązywania problemów, Innowacyjność i twórcze wykorzystywanie technologii, Rozpoznawanie braków w zakresie kompetencji cyfrowych)
Koszty uczestnictwa:
Szkolenia są bezpłatne w całości finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wartość projektu: 703 500,00 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 626 115,00 PLN
Kontakt
- Telefon: +48 790 296 918
- e-mail: e-kompetentni@pcopen.pl
Dokumenty do pobrania